چای جهان فانوس نشان که برای خوشبو کردن پاها کاربردی است

اخیراً گزارش شده است که پلی فنول های چای سیاه به طور قابل توجهی تکثیر سلول های سرطانی را کاهش داده و آپوپتوز آنها را به شیوه ای وابسته به دوز در حیوانات آزمایشگاهی افزایش می دهند . اخیراً به‌روزرسانی‌ای در مورد ترکیبات مولکولی برگ‌های چای سیاه و کاربردهای بالینی آنها ارائه کرده‌اند.

آنها متوجه شدند که برگ های چای جهان فانوس نشان حاوی طیف وسیعی از ترکیبات فعال زیستی از جمله پلی فنول ها، اسیدهای آمینه، ترکیبات فرار و آلکالوئیدها هستند که چندین فعالیت ضد بیماری امیدوارکننده را در نقاط مختلف نشان می دهند.

آنها اشاره کردند که نوشیدن چای سیاه به طور منظم خطر شروع سرطان را مهار می کند زیرا مواد شیمیایی گیاهی موجود در چای سیاه به عنوان مهار کننده رویدادهای کلیدی تحریک سرطان از جمله فاکتور نکروز تومور-α، p53، سیکلواکسیژناز-2، فاکتور هسته ای شناخته شده اند.

κB، فعال کننده پروتئین-1، STAT، گیرنده فاکتور رشد اپیدرمی، AKT، Bcl2، PARP، Bcl-xL، کاسپازها، FOXO1، 5-LOX و پروتئین کینازهای فعال شده با میتوژن.

همچنین مهم است که اشاره کنیم که اگرچه مطالعات در سطوح آزمایشگاهی و پیش بالینی به طور کامل از نقش چای سیاه در برابر توسعه سرطان پشتیبانی می کند، اما نقش آن در سطح دنباله های انسانی هنوز به طور کامل بررسی می شود.

علاوه بر خاصیت ضد سرطانی، مصرف چای سیاه برای بیماران دیابتی نیز مفید است، زیرا یک نوشیدنی غیر شیرین است که نه تنها گلوکز خون را کاهش می دهد، بلکه وضعیت انسولین را نیز بهبود می بخشد.

Tanga et al . گزارش داد که عصاره چای سیاه سطح گلوکز خون را کاهش می دهد و توانایی بدن برای متابولیسم قند را بهبود می بخشد.

در مطالعه دیگری، محققان گزارش کردند که کاتچین چای سیاه وضعیت هورمون انسولین را بهبود می بخشد.[ 30 ] علاوه بر این، Butacnum و همکاران . گزارش داد که مصرف چای سیاه باعث بهبود سطح قند خون بعد از غذا در بزرگسالان عادی و پیش دیابتی می شود.

نوشیدن چای سیاه همچنین فعالیت ضد میکروبی انجام می دهد زیرا پلی فنول های موجود در چای سیاه برای از بین بردن رشد باکتری های مضر گزارش شده است . طیف وسیعی از باکتری های مضر.[ 33 ]

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.