مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت انواع انگور و مواد قندی آن

آنچه در این مقاله میخوانید.....

استعلام قیمت انگور در سایت ایران گراف. قندهایی که در انگور وجود دارد از چه نوعی است؟ آیا قند موجود در انگور در تمام مراحل رشد به یک میزان است ؟ بیشترین بخش انگور را چه قندی تشکیل می دهد؟

مواد قندی یا گلوسیدها، از عناصر کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده اند. البته باید بیان کرد مقداری قابل توجهی قند در اثر عمل نورپساژ (اندامک کلروپلاست انرژی خورشید را به مصرف تجزیه آب رسانیده و اکسیژن و هیدروژن را آزاد می سازد) در گیاه انگور ساخته شده که آن رادر حبه های انگور و دیگر اندام ها بوته ذخیره می سازد. از مهمترین قندهایی که از برگ به دانه انگور منتقل می شود می توان ساکاروز، رافینوز و استاشیوز را نام برد. برطبق نظریه ی هاوکر ساکاروز بعد از ورود به حبه های انگور به گلوکز و فروکتوز تبدیل می شود که تقریبا حدود 98 تا 99 درصد مواد قندی انگور را تشکیل می دهد. البته مقدار این دو قند در مراحل رشد حبه ی انگور متفاوت است در اوایل مرحله رشد مقدار گلوکز بیشتر و با پیشروی دوران رشد میزان فروکتوز بیشتر خواهد شد.


از انواع انگور که دارای مقدار فروکتوز بیشتر است در مناطق معتدل سردسیر استفاده می کند تا جبران کوتاه بودن فصل رویش شود و حبه های انگور شیرین بماند البته بغیر از گلوکز و فروکتوز، قندهای دیگری مانند ملی بیوز، مالتوز و گالاکتوز به مقدار ناچیز وجود دارد.
بطور کلی میزان کل مواد قندی موجود در انگور در مراحل اولیه رشد بسیار کم در حد 2 درصد می باشد اما به مرور زمان و در طی دوران رشد از میزان اسیدی آن کاسته شده و میزان قند آن افزایش می یابد.
منبع: بازار انگور ایران

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید