فروش بهترین نوع انگور کشمشی

آیا می دانید بهترین انگورهای کشمشی دارای چه خواصی هستند و فروش بهترین این انگورها معمولا به چه منظور و هدفی صورت می گیرد؟
در مطالب قبلی گفتیم که میوه ی انگور یکی از متنوع ترین انگورهاست و هر کدام از گونه های مختلف میوه انگور دارای خواصی می باشند.
گفتیم میوه انگور تنها میوه ای است که از تمام اعضای آن علاوه بر میوه تازه اش می توانیم استفاده کنیم مانند برگ و هسته اش.
گفتیم که میوه انگور دارای فرآورده های زیادی است که از جمله مهمترین فرآورده هایش به کشمش و شیره انگور ان اشاره کردیم و در مورد هر یک از اینها جداگانه صحبت کردیم و خواص هر یک از این میوه ها و فرآورده هایشان صحبت کردیم.
در این مطلب قصد داریم درباره انگورهای کشمشی و یا به عبارت دیگر درباره انگورهایی که در تهیه کشمش استفاده می شوند صحبت کنیم.

انگور کشمشی

انگور کشمشی جهت صادرات:

گفتیم که انگورها از تنوع زیادی برخوردارند که همه ی گونه های انگور را به دو دسته ی انگورهای دانه و انگورهای بیدانه تقسیم بندی می کنند.
انگورهای کشمشی از دسته ی انگورهای بیدانه می باشند. یعنی برای تهیه کشمش از انگورهای بیدانه استفاده می کنند.
اما علاوه بر تولید کشمش از این انگور، بازار خوبی نیز برای صادرات دارند که برخی از ارقام آن با داشتن ماندگاری بالا اغلب تا ماه ژانویه نیز در سردخانه ها نگهداری شده و صادرات می شوند.

انگورهایی که بالاترین میزان خرید و فروش را برای صادرات دارند به شرح ذیل می باشند.

  • انگور کشمشی بیدانه سبز
  • انگور کشمشی بی دانه قرمز

هر دو رقم این انگورها از اواخر شهریور برداشت می شوند و قیمت هر کدام نسبت به نوع کیفیت و بسته بندی متفاوت هستند.

انگور کشمشی

قیمت انگور صادراتی کشمشی:

انگورهای صادراتی کشمشی بی دانه سبز و قرمز در بازارهای خارجی با قیمت های مختلفی خرید و فروش می شوند و نوع بسته بندی این انگورها برای کشورهای هدف هم متغییر می باشند.

اگر قصد صادرات به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس دارید، بسته بندی برای این کشورها در چند سال اخیر در ظروف های یکبار مصرف و داخل سبد یا کارتن بوده است. همین انگور برای کشور روسیه با بسته بندی دیگری طبق استانداردهای صادراتی این کشور انجام می شد که بالطبع قیمت آنها نیز متناسب با کیفیت بسته بندی و مرغوبیت انگور می باشد.

در سال جاری قیمت انگور سفید ارومیه برای صادرات حدود ۶۰۰۰ تومان پالت شده و آماده و همینطور قیمت انگور قرمز نیز ۱۳۰۰۰ تومان بوده است که این رقم با افزایش نرخ دلار در کشور متناسب بود.

لازم به ذکر می باشد که این قیمت ها برای سال جاری یعنی ۱۳۹۷ بوده است.

انگور کشمشیکشورهای واردکننده انگور کشمشی:

با شروع برداشت انواع انگور در ایران، بازار خرید و فروش آن برای صادرات نیز رونق می گیرد. در سال های گذشته بیشتر محصولات کشاورزی ما تنها به چند کشور صادرات می شد و همین موضوع هم تا به الان پا برجا می باشد.

کشورهایی که در حال حاضر اقدام به خرید و واردات انگورهای کشمشی ما می کنند شامل کشورهای زیر می باشند.

  • روسیه
  • اوکراین
  • قزاقستان
  • امارات
  • قطر
  • کویت
  • پاکستان
  • و برخی از کشورهای همجوار

با تولید انبوه این انگورها و بالا بردن کیفیت هر کدام از این محصولات می توانیم کشورهای هدف را برای این صادرات این محصولات افزایش دهیم.

انگور کشمشی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما