مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید انگور و خواص رنگهای متنوع آن

آنچه در این مقاله میخوانید.....

آیا انگورهای کشت شده در کشور ایران همه به یک رنگ است؟ عواملی که در میزان رنگ و رسیدگی انگور تاثیر بسزایی دارند کدامند؟
رنگ سبز اکثر انگور ها به دلیل وجود سبزینه ای است که درون پوست آن قرار دارد. بطور کلی میزان سبزینه موجود در انگور در مراحل اولیه رشد بیشتر و با پیشرفت رشد انگور از میزان آن کاسته می شود. در واقع هنگامی که غوره به انگور تبدیل می شود مواد رنگی در حبه فزونی یافته و از طرفی سبزینه تخریب شده و از شدت آن کاهش می یابد.
رنگ دانه ها اکثرا درون پوسته انگور و تا عمق 3 تا 4 لایه ای وجود دارد و فقط مقدا کمی از آن درون گوشته یافت می شود این ذرات هم درون سیتوپلاسم یافت می شود.
میزان مواد رنگی در انگورها برحسب نوع، رسیده بودن، شرایط جوی دوران رشد و میزان محصول متغیر و متفاوت هست. برخی از انواع انگور که در شرایط جوی سرد سیر رشد می کند دارای رنگ سبزتر ی است و همچنین برخی از انگورها به رنگ زرد یا پرتغالی یافت می شود آن هم دلیل وجود مقداری کاروتن و گزانتوفیل در آن هاست.
عوامل محیطی فراوانی مانند: نور، دما، رطوبت و مواد غذایی خاک بر روی شدت رنگ اثر دارد و البته عوامل فیزیولوژیک مانند: سطح برگ و میزان محصول هم جز عوامل موثر است. لومیس و همکارانش ا انجام آزمایشات متوجه شدن اگر میزان سطح برگ نسبت به هر خوشه در حدود 5 متر مربع باشد شدت رنگ آن خوشه انگور بیشتر از بقیه انگور های هم نوعش است.
منبع: بازار انگور ایران

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید