گروه شرکت های ویتاراد
خانه / انگور یاقوتی / توزیع و فروش نهال انگور یاقوتی

توزیع و فروش نهال انگور یاقوتی

انگور یکی از میوه های بهشتی است .گیاه آن که تاک(مو) نامیده می شود، بوته ای بالارونده ای است و بیش از 60 نوع انگور وجود دارد که از نظر طعم، اندازه، شکل دانه و غلظت برخی از مواد شیمیایی با هم تفاوت دارند. تاک با پیچک های 10 تا 15 متری از درختان جنگلی مجاور بالا می رود. به میوه خشک شده آن کشمش می گویند و قسمت های میوه، دانه و برگ آن نیز، مورد استفاده قرار می گیرد. میوه آن گرد، سیاه، زرد و یا سبز رنگ است. فواید انگورهای تیره تر بیشتر از انگورهای روشن( سبز یا زرد) است. البته بجز جذب آهن در روده که با انگورهای روشن بیشتر است و با انگوهای تیره کم می شود.


انگور درختچه ای است که در سطح بسیار زیاد کشت می شود. گاهی به صورت نیم خودرو دیده می شود. طول ساقه گاهی نسبتا زیاد است. برگ با دمبرگ دراز، پهنک پنجه ای اغلب با 5 لب اصلی، با رگبرگهای پنجه ای مشاهده می شود. ارتفاع گیاه بر حسب هرس متفاوت می باشد. ساقه اصلی دارای شاخه های زیادی می باشد و گاهی اگر ساقه هرس نشود به ارتفاع 10 الی 15 متر می رسد. گیاه بالا رونده بوده و بوسیله پیچک به قیم می چسبد. از آنجا که تراکم شاخ و برگ انگور کم است، سایه دهی گسترده ای ندارد. مقاومت انگور نسبت به کم آبی و شوری پس از انتقال به محل اصلی و باغ انگور، متوسط است اما در برابر آفات و امراض حساس است و باید در خاک حاصلخیز کاشته شود. انگور معمولا در مناطق معتدل و سرد رشد می کند. این گیاه در شمال و شمال شرقی خوزستان یافت می شود. انگور برای کاشت در وسط بلوار، ایجاد کمربند سبز و میادین توصیه نمی شود اما برای کشت در منزل، پارک جنگلی و کنار خیابان به صورت پاچراغی مناسب است.
انگور توسط بذر، قلمه و پیوند تکثیر می شود. برای حفظ صفات مادری بهتر است با قلمه تکثیر شود. می توان قلمه را مستقیما در محل اصلی کاشت. در نهالستان قلمه ها را در بهمن و اسفند ماه در خزانه انتظار کاشته و بعد از یکسال به زمین اصلی انتقال می دهند.
منبع:نهالستان
منبع: بازار انگور ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
بازرگانی ویتاراد
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09149376131
شماره تلفن ثابت:04432437702
پست الکترونیکی: vitaminmiveh@gmail.com
کانال تلگرام اینستـاگـرام پیج فیسبوک